مهرنوشت-سرپرست معاونت خدمات شهری و جانشین ستاد تسهیلات نوروزی شهرداری یزد از ایجاد 40 نوروزگاه با اجرای برنامه های ویژه در ایام نوروز در شهر یزد خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مهرنوشت، جعفر امین مقدم در نشست ستاد تسهیلات نوروزی رویکرد این ستاد را برنامه ریزی جهت ارائه خدمات مناسب و یکپارچه به تمام مناطق مختلف شهر بیان و اظهار کرد: ارتقای نشاط اجتماعی، افزایش شادابی و حس خوب شهر در ایام نوروز برای کاستن آلام ناشی از محدودیت های کرونایی با رعایت عدالت و پوشش همه شهر مورد توجه قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه ۴۰ نوروزگاه با اجرای برنامه های فرهنگی، هنری و آموزش شهروندی در سطح شهر اجرایی می شود، افزود: برنامه های محتوایی این مهم توسط سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی برنامه ریزی شده که در ستاد به تصویب رسیده و درحال رایزنی با مدیران مناطق برای نحوه اجرا است.

به گفته سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری یزد برنامه متناسب برای نوروز با در نظر گرفتن احتمال های مرتبط با شیوع ویروس کرونا و همچنین برنامه ریزی برای انجام تورهای شهری برای بازدید مسافرین و حتی شهروندان یزدی از جاذبه های شهر برنامه ریزی شده است.

امین مقدم در خصوص اقدامات حوزه سیما و منظر شهری در ایام نوروز تاکید کرد: استفاده از طرح‌های نو، فاخر و مطلوب و بهره گیری از ایده هنرمندان در فضا سازی سطح شهر، از جمله اقداماتی است که برای فضای شهری بسیار حائز اهمیت بوده و  از هنرمندان و ایده پردازان همانند سال های گذشته در فرصت باقی مانده تا عید طرح ها وایده های خود را ارائه کنند.

سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری یزد ابراز امیدواری کرد: با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و کمتر رمق شدن ویروس کرونا، مجددا شاهد حضور گردشگران در شهر میراث جهانی یزد باشیم اما، با توجه به شرایط کنونی پروژه هایی را برای تغییر سیمای شهر ویژه شهروندان یزد در ایام نوروز تدارک دیده ایم.