مهرنوشت- مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی یزد با اشاره به مشکلاتی که در زمینه کمبود گاز مایع در یزد به وجود آمده است، گفت: قطعی گاز در برخی نقاط کشور عامل کمبود گاز مایع استان یزد است و به زودی حل می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مهرنوشت، علیرضا انتظاری در اینباره اظهار داشت: افزایش مصرف گاز در کشور و قطع گاز در برخی نقاط، دلیل اصلی کمبود گاز در استان یزد در روز‌های گذشته بود که اولویت تامین را به سمت این نقاط سوق داد.

وی افزود: این مشکل سبب بروز اختلال در بحث تامین گاز  استان شد که با برنامه ریزی و پیگیری برطرف شد و از روز جمعه به حالت عادی تامین و توزیع گاز مایع بازگشتیم.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با بیان اینکه از مسئولان در اداره صمت می‌خواهیم نظارت بیشتری در بحث توزیع داشته باشند ادامه داد: این مشکل در یکی دو روز آینده به صورت کامل برطرف خواهد شد زیرا ما در بحث تامین گاز مایع مشکلی نداریم بلکه مشکل در بحث توزیع است.

وی یزد را شهری سبز عنوان کرد و اظهار داشت: مصرف گاز مایع در استان یزد کم است، اما این مساله به استفاده غیرمجاز از گاز در خودرو‌ها منجر شده است.

انتظاری گفت: از هم استانی‌های عزیز می‌خواهیم در مصرف گاز صرفه جویی کنند، زیرا مشکل کمبود گاز در نقاط مختلف کشور ایجاد شده است.

  • منبع خبر : صداسیما