مهرنوشت-سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: تاکنون ۷ هزار و ۱۰۰ مورد از بنگاه‌های آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا به بانک‌های عامل جهت دریافت تسهیلات معرفی شده اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مهرنوشت، عماد تشکری اظهار داشت: تاکنون ۷ هزار و ۱۰۰ مورد از بنگاه‌های آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا به بانک‌های عامل جهت دریافت تسهیلات معرفی شده که چهار هزار و ۶۹۶ بنگاه مبلغی بالغ بر ۱۳۱ هزار میلیارد تسهیلات دریافت کرده اند.

وی، در خصوص برنامه‌های انجام شده این اداره کل در زمینه دست یابی به شعار سال هم بویژه در دوران کرونا گفت: خوشبختانه برنامه‌های بسیار خوبی در زمینه اشتغال و تعاون در دوران کرونا با محوریت حوزه سرمایه گذاری انجام گرفته است.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، با اشاره به اولویت دادن صدور مجوز‌های پشتیبان مشاغل خانگی با شناسایی طرح‌های پیشرو و دارای زنجیره ارزش اقتصادی تصریح کرد: براساس هماهنگی‌های صورت گرفته در زمینه پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی، دستگاه‌های اجرایی طرح‌های پشتیبان دارای مزیت نسبی و رقابتی و قابلیت اتصال به بازار بزرگتر را در اولویت معرفی به اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار دادند.

تشکری، توانمندسازی مدیران مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی را یکی دیگر از برنامه مهم این اداره کل عنوان کرد و افزود: هر ساله دوره‌های آموزشی با هدف توانمند سازی مدیران مراکز مشاوره و خدمات کارافرینی در سطوح استانی و کشوری برگزار می‌شود؛ امسال نیز در آبان ماه (هفته جهانی کارآفرینی) علیرغم شیوع ویروس کرونا این دوره‌ها بصورت مجازی و نظامند در سطح کشور و استان اجرایی شد.

وی، ضمن اشاره به اجرای موثرتر طرح کارورزی و مشوق بیمه‌ای برای جامعه هدف گفت: اطلاع رسانی و ارسال دستورالعمل اجرایی از طریق مکاتبه با کلیه دستگاه‌های اجرایی، تشکل‌های کارگری و کارفرمایی، دانشگاه‌ها و… به منظور اجرای هرچه بهتر این طرح‌ها انجام گرفته است.

وی اختصاص اعتبارات کمک هزینه در راستای اخذ استاندارد‌های ملی و بین المللی (ایزو) به چندین شرکت تعاونی تولیدی را یکی از فعالیت‌های مهم در حوزه تعاون اعلام کرد و گفت: قرارداد‌هایی جهت کمک هزینه برای اخذ گواهی نامه‌های ایزو ۸ شرکت تعاونی تولیدی در راستای توانمندسازی آن‌ها منعقد شد.

سرپرست تعاون کار و رفاه اجتماعی استان یزد اختصاص کمک بلاعوض به تعاونی‌های تولیدی فرش دستباف، توانیابان و روستا تعاون، معرفی ۵ شرکت تعاونی متقاضی آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا به دفتر تعاونی‌های تولیدی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بانک توسعه تعاون، انعقاد تفاهمنامه و پرداخت کمک بلاعوض به ۲ شرکت تعاونی تولیدی توانیابان (معلول و مددجویان بهزیستی) و انعقاد تفاهمنامه و پرداخت کمک بلاعوض به ۳ شرکت تعاونی تولیدی روستایی را از دیگر برنامه‌های عملیاتی این اداره کل عنوان کرد

وی در پایان به ایجاد مرکز نوآوری و توسعه تعاونی در استان جهت حمایت از تعاونی‌های دانش بنیان و نوآور اشاره کرد و اظهار داشت: مرکز نوآوری و توسعه تعاونی در راستای حمایت از تعاونی دانش بنیان، خلاق و نوآور جهت جذب و شناسایی نیروی نخبه و خلاق و هدایت و حمایت ایده‌ها به عمل و تولید ایجاد شد.