مهرنوشت-شهردار شهر جهانی میبد از رشد 48 درصدی بودجه شهرداری این شهرستان در سال آینده خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مهرنوشت، علیرضا نقوی در خصوص ارائه لایحه بودجه به شورای شهر اظهار داشت: سال ۹۹ به عنوان سال پایانی سده ۱۳۰۰ همزمان اتفاقات و رویداد‌های پیش‌بینی نشده برای کشور رخ داد که میبد هم از آن مستثنی نبود، تحریم‌های روز افزودن، شیوع کرونا و… از آن موارد بود.

شهرداری میبد از زمان شیوع ویروس کرونا با همراهی سپاه و بسیج درکنار کادر درمان قرار گرفت. به جرات می‌توان گفت از معدود دستگاه‌هایی بودیم که بیشترین آسیب را دیدیم.

شهردار میبد افزود: بسیاری از درآمد‌های عمومی شهرداری در دوران کرونا مختل شد اما علی‌رغم همه‌ی مشکلات با عنایت و همکاری اعضای شورای اسلامی شهر که به عنوان اتاق فکر شهرداری هستند توانستیم بودجه‌ی ۱۳۹۹ را در ترازی قابل قبول محقق کنیم.

نقوی عنوان کرد: امیدوار بودم امسال بتوانیم برنامه‌ی ۵ سال ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۵ شهر میبد تدوین و تصویب نماییم تا برمبنای آن بودجه سال ۱۴۰۰ به عنوان آغازین سال قرن جدید را تقدیم شورای نماییم که امیدوارم در فرصت باقیمانده در پیوست عمرانی فرهنگی بتوانیم این مهم را محقق کنیم.

دبیر شهر جهانی زیلو در خصوص لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ گفت: براساس تحقق بودجه سال ۹۹ و پیش‌بینی‌های موجود بر اساس دفترچه عوارض سال آینده و در‌آمدهای پیش‌بینی شده بودجه ۷۷۵ میلیارد ریالی سال‌۱۴۰۰ را با رشدی ۴۸ درصدی نسبت به سال ۱۳۹۹ را به خدمت ریاست و اعضای شورای اسلامی شهر میبد ارائه نمودیم.

شهردار میبد ضمن ابراز خرسندی از رشد بودجه شهرداری از سال ۹۶ تا کنون افزود: در سال ۱۳۹۶ آغاز دوره‌ی پنجم شورای اسلامی شهر، شهرداری میبد با بودجه‌ی‌۲۷۰ میلیارد ریالی، تحویل و در سال ۱۴۰۰ با رشد ۲۸۷ درصدی تحویل شورای ششم می‌شود.

نقوی در خصوص اجرای پروژه‌های عمرانی و فرهنگی سال ۱۳۹۹ عنوان کرد: سال ۱۳۹۹ نقطه‌ی عطفی در برنامه‌ی عمرانی، فرهنگی‌اجتماعی شهرداری میبد علی‌رغم تمام محدودیت‌های کرونایی بود.

وی به برخی از برنامه‌های محقق شده اشاره و افزود: منطقه‌بندی اجرای پروژه‌های محلی بر اساس اولویت بندی‌های اعضای شورا و در کنار آن اجرای پروژه‌های شهر در حوزه‌های توسعه پایدار و نگاهی انسان محور نه‌بتن محور به شهر، اجرای فاز یک مجموعه فرهنگی گردشگری بام میبد، آغاز عملیات عمرانی ارگ شهرداری میبد که از اولویت‌های مهم مجموعه‌ی بزرگان شهر و شورای پنجم و گذشته بوده است.

شهردار میبد ادامه داد: اتفاقات خوبی در زمینه زیلو، زیباسازی و مبلمان شهری، شهر دوستدار کودک همه و همه توفیقات سال۱۳۹۹ بوده، هرچند معتقدیم می‌توانستیم بر برخی پروژه‌ها با سرعت عمل بهتری حرکت کنیم مانند عملیات ارگ شهرداری، خیابان تالار شهیدیه و … ولی با مساعد شدن شرایط آب و هوایی شاهد رشد بهتر و سریع‌تر اجرای پروژه‌ها خواهیم بود.

نقوی درخصوص اعتبارات پروژه های سال ۱۴۰۰ گفت: با توجه به درخواست شهروندان در حوزه بهسازی و آسفالت معابر، بودجه ۱۴۰۰ در این حوزه ۲۵ درصد افزایش داریم و نگاهی همه جانبه به محلات کمتر توسعه‌یافته داریم. ماموریت‌های شهر دوستدار کودک، دبیرخانه شهر جهانی زیلو از بودجه‌ی ویژه‌ای برخوردار خواهند بود. در مسیر رسیدن به شهر و شهرداری الکترونیک، افزایش و نوسازی ماشین آلات عمرانی، بهره برداری از کارخانه آسفالت شهرداری میبد از دیگر اولویت‌های سال آینده هست.

شهردار میبد ضمن تقدیر و تشکر از همراهی، همدلی و حضور همه جانبه در مجموعه فعالیت‌های صورت گرفته اعضای شورای اسلامی شهر، از تلاش‌ها و فعالیت‌های مجموعه معاونان، مدیران عامل سازمان‌ها، روسای واحدها و تک تک پرسنل زحمتکش و خدوم شهرداری تقدیر و تشکر کرد و افزود: امیدوارم سال ۱۴۰۰ فصلی نوین از دفتر خدمت‌رسانی به شهروندان عزیز میبد باشد.