مهرنوشت-مدیر درمان تأمین اجتماعی استان یزد با اشاره به اراده سازمان تأمین اجتماعی در تولید نسخ الکترونیک، گفت : از اول اسفند ماه چاپ دفترچه‌های کاغذی درمان متوقف می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مهرنوشت، محمد حسین توحیدی‌فر با اشاره به حذف دفترچه‌های کاغذی درمان از ابتدای اسفندماه سال جاری گفت: از این پس بیمه شدگان تامین اجتماعی می‌توانند با ارائه کارت ملی، شناسنامه عکس دار و یا جلد دفترچه درمان به عنوان مدارک هویتی، خدمات درمانی  را از کلیه مراکز کلینیک، پاراکلینیک، بستری و مطب پزشکان دریافت کنند.

وی تأکید کرد: بیمه شدگان قبل از مراجعه به مراکز درمانی می‌توانند استحقاق درمان خود را با یکی از روش‌های اعلام شده استعلام بگیرند.

به گفته‌ی این مسئول، روش‌های استعلام شامل پنج طریق است که در روش اول؛ شماره گیری کد ussd# ۱۶۶۶* از طریق تلفن همراه و انتخاب گزینه استحقاق سنجی، روش دوم؛ شماره گیری کد ussd# ۱۴۲۰*۴* و انتخاب گزینه استعلام اعتبار درمانی، روش سوم؛ شماره گیری کد ussd# ۱*۱۴۲۰* ۴*، روش چهارم؛ مراجعه به سایت medical.tamin.ir و در روش پنجم با مراجعه به سایت pwa.tamin.ir می‌توان اقدام کرد.

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان با تأکید بر این که تمهیدات لازم برای قطع احتمالی اینترنت و یا در دسترس نبودن سامانه دیده شده است، گفت: جای هیچگونه نگرانی برای بیماران و پزشکان وجود ندارد.

وی همچنین با اشاره به نگرانی بیمه‌شدگان در رابطه با نحوه محاسبه بیمه تکمیل درمان، توضیح داد: ابهامات موجود با همکاری بیمه مرکزی برطرف شده و براساس ابلاغ بیمه مرکزی به بیمه‌های تکمیلی، نیازی به ارائه گواهی کاغذی توسط مردم نخواهد بود.

به گزارش مهرنوشتو به نقل از روابط عمومی مدیریت درمان تأمین اجتماعی استان یزد، دکتر توحیدی‌فر در پایان یادآور شد: در حال حاضر دفترچه‌های باقیمانده نزد بیمه شدگان معتبر خواهد بود و فعلاً پزشکان و داروخانه‌ها می‌توانند از برگه‌های دفترچه‌ها، سربرگ اختصاصی پزشک یا نسخه الکترونیک تأمین اجتماعی استفاده کنند.