مهرنوشت-استاندار یزد گفت: یزد از ظرفیت بالایی در اقتصاد دانش بنیان برخوردار است و تمام کشور این استان را به دانش بنیان می‌شناسند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مهرنوشت، محمدعلی طالبی در نشست شورای گفت‌و‌گوی بخش خصوصی و دولت در یزد اظهار داشت: افرادی که از نزدیک درگیر مسائل و موضوعات مخلتف هستند و نمونه آن را در شورای گفتگو داشتیم بهتر از خیلی از مدیران دولتی درک واقع بینانه‌ای از موضوعات مبتلابه بخش صنعت و تولید در استان دارند و بهتر می‌توانند به جمع‌بندی مباحث در این شورا کمک کنند.

وی تصریح کرد: همه ما در چارچوب اولویت‌هایی که در استان داریم بحث شرکت‌های دانش‌بنیان را دنبال می‌کنیم و امروز بخش خصوصی همکاری بسیار خوبی با دولت در این زمینه دارد.

استاندار یزد گفت: نشستی هم در مجلس با نمایندگان محترم و فراکسیون اقتصاد دانش بنیان مجلس داشتیم و در حال پیگیری این موضوع هستیم که یزد پایلوت اقتصاد دانش‌بنیان کشور شود.

طالبی با بیان اینکه اقتصاد دانش بنیان در کشور و با محوریت استان یزد فراگیر شده است، ادامه داد: امروز تمام کشور، یزد را با اقتصاد دانش‌بنیان می‌شناسند و این ظرفیت بسیار خوبی است که به همه ما کمک می‌کند در این مسیر حرکت کنیم.

وی خاطرنشان کرد: از این جهت باید اقدامات لازم را برای رفع مسائل و مشکلات پیش روی اقتصاد دانش‌بنیان انجام دهیم و به دو موضوع تامین اجتماعی و مالیات بسنده نکرده و همه مسائل را در دستور کار قرار دهیم.

استاندار یزد با اشاره به پیشنهادات مطرح شده در این نشست ادامه داد: برخی از پیشنهادات با این نگاه که مشکلات برطرف شود باید بررسی بیشتری صورت پذیرد تا در راستای تقویت صنایع دانش‌بنیان در استان از آن استفاده شود.

طالبی خواستار پیگیری بیشتر برای رفع مشکلات موجود در این راستا شد و گفت: در خیلی از حوزه‌ها ما می‌توانیم بحث آموزش را با جدیت دنبال کنیم و جا‌هایی که شرکت‌های دانش‌بنیان ضروری می‌بینند ما می‌توانیم این موضوع را پیگیری کنیم.

وی بیان کرد: زمینه عضویت شرکت‌های دانش‌بنیان در کارگروه‌ها و کمیته‌های مختلف در استان فراهم شود تا بتوانیم از ظرفیت بسیار بالایی که دارند در تمام زمینه‌ها بهره بیشتری ببریم.