مهرنوشت-رئیس شورای شهر یزد از رد صلاحیت گسترده نامزدهای انتخابات شورا از سوی هیئت های نظارت انتقاد کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مهرنوشت، غلامعلی سفید در سخنان پیش از دستور در صحن علنی شورای شهر یزد با تبریک ولادت امام حسن مجتبی(ع) و گرامیداشت هفته شورای­های اسلامی اظهار کرد: شورا در قانون اساسی کشور جایگاه بسیار والایی دارد و بر اساس اقدامات امام راحل و پیگیری­های ایشان، تاکید بر واگذاری امور به مردم در کنار سه قوه بود تا مردم در تصمیم­گیری­ها و اجرا سهیم باشند.

وی با ابراز تاسف از بی­توجهی به قانون اساسی افزود: متاسفانه با گذشت زمان و در سطوح پایین­تر چندان توجهی به این موضوع نشده و چیزی از ماهیت وجودی شورای شهر باقی نمانده است و امروز که در آستانه روز شوراها هستیم محدودیت­های زیادی را برای ورود افراد و طیف­های مختلف در ورود به این پارلمان شهری دیده می­شود.

رئیس شورای شهر یزد با انتقاد از دیدگاه­هایی که موجب حذف نادرست افراد می­شود ادامه داد: این رقابت به چه معناست که یک طرف را با نگاه­های مخالف حذف می­کنیم و تحمل حضورشان را نداریم و محدودیت­هایی ایجاد می­کنیم که رقابت یک طرفه وجود داشته باشد.

وی با بیان اینکه تمام کسانی که به نحوی دیدگاه متفاوتی داشتند و به گونه دیگری صحبت می­کردند حذف شدند و کسانی که همراه بودند تایید شده­اند اضافه کرد: این نوع برخوردها با ماهیت وجودی شورا و واگذاری امور به دست مردم در تضاد است و از اساس اشتباه محسوب می­شود.

رئیس شورای شهر یزد با اشاره به دیدگاه­ها و تفکرات امام راحل در زمینه انقلاب اسلامی عنوان کرد: چنین رویه­ای که امروز در خصوص حذف افراد در نظر گرفته و اعمال شده است با اصل انقلاب و اهدافی که انقلاب داشت متفاوت است و همراهی با انقلاب اسلامی تلقی نمی­شود.

وی با بیان اینکه معتقدم شعار “حذف حذف با یکسان­سازی تا پیروزی” کار نادرستی است افزود: هرکس شعار تفرقه بدهد و شعار پیاده کردن مردم از قطار انقلاب را داشته باشد و هرکس اجازه ندهد کسانی که دوستدار انقلاب، امام و رهبری هستند و برای نظام دلسوزی می­کنند و کارخوب انجام می­دهند قطعا خدمت به نظام نکردند.

سفید با تاکید بر اینکه دور کردن مردم از انقلاب به هر میزان و هردلیلی باعث تضعیف این انقلاب خواهد شد اظهار کرد: در داخل کشور و در خارج از آن در سطوح بین­الملل و در هر جایی که فکر کنیم، اگر حضور مردم کم باشد به ضرر انقلاب است و متعجبم که برخی دوستان ما در شورا از اینکه رئیس نشدند گلایه دارند اما برای پاسخ به این گلایه خود به شکلی عمل شده که تفکر مخالف تایید نشده است.

وی با بیان اینکه باید مردم در امور خود مشارکت کنند تصریح کرد: نباید با نگاه سهمیه­ای برخورد کرد و سهم خواهی داشت چون نگاه اسلام و پیامبر هم علی­رغم اینکه مردم آن زمان نگاه متفاوتی داشتند با آن­ها مشورت می­کرد و بر وحدت و همدلی تاکید داشت در حالی که این برخوردها موجب تفرقه خواهد شد.

رئیس شورای شهر یزد با بیان اینکه نمی­شود با تفکر و حربه حذف انتظار تقویت انقلاب را داشت و وحدت را ایجاد کرد اما در هر صورت تابع تصمیمات هستیم عنوان کرد: تا جایی که اطلاع دارم همه کسانی که تصور می­شد گرایش دیگری دارند تایید صلاحیت نشده و دوستانی که گرایش همسو دارند همه تایید شدند و رقابتی برگزار خواهد شد که برندگان آن از قبل روشن است اما صمیمانه آرزوی موفقیت برایشان داریم و امید است که در حل امور مردم و مشکلات آن­ها موفق باشند.