مهرنوشت-بر اساس اعتبارسنجی انجام شده توسط وزارت بهداشت و درمان، بیمارستان سیدالشهداء یزد به عنوان تنها بیمارستان خصوصی- خیریه در استان، موفق به کسب عنوان درجه یک بیمارستانی شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مهرنوشت، دکتر حسین ملانوری ظهر امروز با اعلام این خبر اظهار کرد: هرساله ارزیابان وزارت بهداشت با حضور در مراکز درمانی، وضعیت بیمارستان ها را بر اساس شاخص های تعریف شده اعتباربخشی، مورد ارزیابی قرار میدهند.

وی افزود: بیمارستان سیدالشهداء یزد از سال ۱۳۹۳ تاکنون به عنوان بیمارستان درجه یک  در اعتباربخشی وزارت بهداشت از انتخاب شده است.

مسئول فنی بیمارستان سیدالشهداء یزد  خاطرنشان کرد: در سال جاری این بیمارستان، تنها بیمارستان بخش خصوصی- خیریه در استان است که موفق به کسب درجه یک شده است.

وی با تقدیر ویژه از عملکرد و تلاش پرسنل و کادردرمان بیمارستان سیدالشهداء یزد گفت: دستیابی مستمر و متوالی چند ساله این عنوان، حاصل تلاش مدیران دوره های مختلف و پرسنل متعهد بیمارستان است و مهمترین اولویت حفط این اعتبار برای آینده است.

مدیرعامل  بیمارستان سیدالشهداء یزد ابراز امیدواری کرد: این مرکز درمانی با سابقه نیم قرن فعالیت، همواره با به روز ترین تجهیزات پزشکی، حضورپرشکان حاذق و باتجربه، پرسنل حرفه ای و متعهد کوشیده رضایت مردم را فراهم سازد.

 اعتباربخشی به معنی ارزیابی سیستماتیک مراکز ارائه خدمات سلامت با استاندارد های مشخص است. استانداردهائی که بر بهبود مداوم کیفیت، محور بودن بیمار و بهبود امنیت بیمار وکارکنان و همچنین H.P.H و بیمارستان ارتقاءدهنده سلامت تاکید دارد. اعتبار بخشی برای تشریح کیفیت خدمات بهداشتی- درمانی یک مرکز درمانی تلقی می شود.

هرساله تیم ارزیابی با حضور در بیمارستان ها و مراکز درمانی این موارد را بررسی کرده وبر اساس آن، درجه بیمارستان و مرکز درمانی تعیین می شود.