مهرنوشت-رئیس پلیس راه استان یزد با اشاره به اعمال ممنوعیت تردد برای پایان هفته و تعطیلات عیدفطر در مبادی ورودی استان، گفت: تمام مجوزهای صادر شده برای سفر لغو است و نمی توان با استناد به این مجوزها به سفر رفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مهرنوشت، سرهنگ سیدعلی آسیایی با اشاره به اعمال ممنوعیت تردد در تعطیلات عیدفطر، اظهار کرد: بر اساس تصمیم ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا مبنی بر جلوگیری از شیوع این ویروس و به منظور ممانعت از افزایش تردد و شرایط انتقال بیشتر ویروس کرونا تردد تا روز شنبه ممنوع است.

وی با بیان این‌که محدودیت های ورود از ساعت ۱۲ ظهر امروز (سه شنبه) به استان ممنوع است، افزود: تا ظهر روز شنبه ۲۵ اردیبهشت از ورود خودرو با پلاک‌های غیربومی جلوگیری می­‌شود.

رئیس پلیس راه یزد تأکید کرد: تردد خودروهای شخصی با پلاک غیربومی توسط پلیس راه و دوربین‌های ثبت تخلف در مبادی ورودی به استان، کنترل و رصد می‌شود.

وی با اشاره به این‌که رانندگانی که این موضوع توجه نکرده و در شهرهای قرمز تردد کنند، یک میلیون تومان جریمه خواهند شد، اضافه کرد: خودروهایی که در شهرهای نارنجی و زرد تردد داشته باشند نیز ۵۰۰ هزار تومان جریمه می‌شوند.

سرهنگ آسیایی با اشاره به لغو همه مجوزهای صادر شده برای سفر افزود: تنها مجوزهای درمانی آن هم در صورت اضطرار صادر خواهند شد و معتبر هستند در غیر این صورت مجوزی برای سفر و خرج از استان صادر نمی شود.

وی با بیان این‌که این ممنوعیت‌ها شامل خودروهای شخصی خواهد بود و از تردد این نوع از وسایل نقلیه در مبادی ورودی به استان جلوگیری می شود اظهار کرد: خودروهای ناوگان حمل و نقل عمومی و حمل بار و حتی وانت بارهایی که نسبت به حمل بار اقدام می­کنند و خودروهای سوخت رسان و مواد غذایی ممنوعیتی برای تردد ندارند.

رئیس پلیس راه استان به شهروندان و سایر هموطنان توصیه کرد در راستای حفظ سلامت خود و دیگران از ترددهای غیرضروری پرهیز و با مجریان طرح‌های ترافیکی نیز همکاری کنند.