مهرنوشت-رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان یزد اظهار داشت: مرکز پژوهش های مجلس باید این قوانین و مقررات مشکل ساز را اصلاح و آن ها را روان، ساده و در عین حال قوانین اجرایی و تخصصی را در تعامل با بخش خصوصی بررسی و پیشنهاد کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مهرنوشت،سیدعلی اکبر کلانتر در نشست خبری با خبرنگاران استان یزد که به صورت برخط برگزار شد، با اشاره به این‌که مسئولان توجهی برای حل مشکلات صنعت و تولید یزد ندارند اذعان داشت: علی رغم تاکیدات رهبر معظم انقلاب در زمینه حمایت از تولید اما متاسفانه تولیدکننده ما باید ساعت ها پشت در اتاق مسئولین انتظار بکشد تا بتواند مشکلش را مطرح و نسبت به حل آن امیدوار باشد.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان یزد حجم بالای قوانین و وجود قوانین دست و پاگیر را یکی از مشکلات این حوزه دانست و ابراز داشت: در حال حاضر بیش از ۱۸۰ هزار نامه و آئین نامه و دستورالعمل برای بخش صنعت صادر شده که حتی تقریبا خواندن آنها غیر ممکن است.

وی افزود: مرکز پژوهش های مجلس باید این قوانین و مقررات را اصلاح و آن ها را روان، ساده و در عین حال تسریع کننده را پیشنهاد دهد.

کلانتر عدم اجرای درست قوانین را علت بسیاری از مشکلات صنایع عنوان و خاطرنشان کرد: قوانینی که در سطح کلان کشور مصوب می شود یک شعبه بانک در یک شهر کوچک را به راحتی نادیده می گیرد و هیچ برخوردی هم با آن انجام نمیدهد که باید این مسائل و مشکلات برطرف شود.

این فعال بخش صنعتی با اشاره به مشکلات پیش روی صنعت و معدن در راه اندازی واحدهای جدید و یا اجرای طرح های توسعه افزود: نمیتوان صنعت را تعطیل کرد چرا که بخش قابل توجهی از اشتغال را برعهده دارد و در کشورهای پیشرفته هم با تمهیدات محیط‌زیستی در یک شهر کوچک تعداد زیادی صنعت وجود دارد.