مهرنوشت-سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: برای اولین بار انتخابات تشکل‌های کارگری در استان یزد به صورت مجازی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مهرنوشت، عمادتشکری اظهار داشت: برای اولین بار در استان، انتخابات تشکل‌های کارگری در فضای مجازی با همکاری یکی از واحد‌های تولیدی شهرستان بافق به اجرا درآمد.

وی با بیان اینکه با توجه به شیوع ویروس کرونا برگزاری انتخابات به صورت حضوری میسر نبود افزود: این واحد تولیدی که یکی از شرکت‌های بزرگ شهرستان بافق به حساب می‌آید با استفاده از ظرفیت فضای مجازی، امکان برگزاری انتخابات سالم و پرشور را در بین کارگران خود به وجود آورد.

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ادامه داد: یکی از مزایای برگزاری مجازی انتخابات تشکل‌های کارگری در واحد‌های تولیدی صرفه جویی در کاهش هزینه و زمان است.

وی ادامه داد: در این انتخابات امکان حضور تمامی کارگران فراهم است و امکان مشارکت همه کارگران واحد تولیدی برای تشکیل تشکل کارگری قوی فراهم آمده است.

تشکری با بیان اینکه کارگران در هرلحظه و در هرمکان می‌توانند در این انتخابات شرکت کنند افزود: با این شیوه علاوه بر اینکه از شیوع ویروس کرونا در واحد‌های تولیدی جلوگیری به عمل می‌آید، همچنین کوچکترین خللی در روند تولید نیز به وجود نمی‌آید و کارگرانی که در مرخصی و یا به هر دلیلی در شرکت حضور ندارند می‌توانستند از حق انتخاب خود استفاده کنند.

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گفت: در پایان سال ۹۲ استان یزد دارای ۱۸۴ تشکل کارگری و کارفرمایی بود که این تعداد در پایان سال ۹۹ به ۲۸۲ مورد رسید که در این حوزه شاهد رشد ۵۸ درصدی بوده ایم.