مهرنوشت-صبح امروز(پنجشنبه) بعد از مراسم تحلیف اعضای هیأت رئیسه ششمین دوره شورای اسلامی شهر یزد تعیین شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مهرنوشت، صبح امروز مراسم تحلیف اعضای شورای اسلامی دوره ششم شهر یزد با حضور مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری، فرماندار و اعضای هیأت نظارت در سالن فرمانداری دارالعباده برگزار شد.

در ادامه این جلسه بعد از قرائت سوگندنامه اعضای شورای شهر برای انتخاب هیأت رئیسه ششمین دوره شورای اسلامی شهر یزد رأی گیری کردند و نهایتاً غلامحسین دشتی با ۱۰ رأی موافق به عنوان رئیس شورای شهر یزد برای مدت یک سال تعیین شد.

عزیزالله سیفی با ۱۰ رأی موافق به عنوان نایب رئیس، فاطمه زارع بیدکوی هم با ۱۰ رأی موافق به عنوان منشی اول و مجید تجملیان به عنوان منشی دوم، حجت الاسلام سیدمحمدناصر حیدری به عنوان سخنگو و محمدمهدی نیکونژاد به عنوان خزانه دار ششمین دوره شورای اسلامی شهر یزد تعیین شدند.

حذف جریان اصیل اصولگرایی یزد از شورا؛ تندروها سکان دار شدند

محسن ابوترابی به عنوان سرلیست اصولگرایان یزدی در انتخابات شورای شهر و یکی از مهمترین چهره های این جریان و رئیس ستاد رئیسی در استان که رای اول انتخابات نیز داشت توسط دوستان خودش از گردونه مدیریت شورای شهر یزد حذف شد.

با این سبک انتخاب هیئت رئیسه، باید انتظار یک شورای تندرو سیاسی را داشته باشیم‌. جالب آنکه جایگاه ابوترابی در شورای اصلاح طلب دوره قبلی بسیار بالاتر از شورای خودی های اوست. قطعا این انتخاب نشان از انشقاق و سهم خواهی جریان تندروی سیاسی اصولگرایان است.