مهرنوشت-همزمان با روز تاسوعای حسینی، مسجد روضه محمدیه(حظیره) در شهرستان یزد به هفتمین مرکز واکسیناسیون کرونا تبدیل شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مهرنوشت، مسجد حظیره که به مسجد روضه محمدیه نیز شهرت دارد، در دوران مبارزات انقلاب اسلامی، پایگاه انقلاب اسلامی بود و مبارزات آن دوران به رهبری آیت الله شهید صدوقی از این مسجد انجام می‌شد.

مسجد روضه محمدیه یزد که در بین عامه مردم به حظیره شناخته می شود، هر ساله تا پیش از شیوع کرونا در این ایام مجلس سوگواری برگزار بود اما امسال به پایگاه واکسیناسیون تبدیل شد تا خدمت رسانی به مردم و شیفتگان امام حسین (ع) را به شکل دیگری در کارنامه ثبت کند.

در سال جاری و با شیوع گسترده موج پنجم کرونا ویروس در سراسر کشور همچنین مصوبه ستاد ملی کرونا در خصوص محدودیت در برگزاری عزاداری ها، متولیان این مسجد تصمیم به ایجاد پایگاه واکسیناسیون در این محل گرفتند که با تمهیدات اندیشیده شده در کمتر از ۲۴ ساعت، حظیره یزد به پایگاه واکسیناسیون عمومی علیه کووید ۱۹ تبدیل و ظهر تاسوعا با حضور مسئولان آغاز به کار کرد.

حجت الاسلام محمد صدوقی از نوادگان آیت الله شهید صدوقی در خصوص این مرکز واکسیناسیون گفت: با سیستم مکانیزه نوبت دهی در محل، آغاز به کار کرد و همه روز از ساعت ۹ صبح تا ۹ شب به همشهریان خدمت رسانی دارد.

وی با بیان اینکه تمامی واکسن های در اختیار دانشگاه علوم پزشکی در این مرکز برای تزریق به واجدین شرایط تامین است افزود: علاوه بر تزریق دوز دوم آسترازنکا؛ دو دوز واکسن های برکت و سینوفارم نیز به شهروندان طبق اولویت بندی های سنی وزارت بهداشت، تزریق می شود.

حجت الاسلام صدوقی هدف از راه اندازی این مرکز تجمیعی را خدمت به عموم مردم در راستای مهار ویروس کرونا دانست و عنوان کرد: از گذشته تا به امروز و بر اساس ویژگی های آیت الله شهید صدوقی که خدمت رسانی به مردم و کمک به همنوع بوده، مسجد روضه محمدیه نیز در طول انقلاب اسلامی این کارکرد را حفظ کرده و به شکل های مختلف ارائه خدمات داشته است.

وی با اشاره به اختصاص این مسجد در موج اول و دوم برای تولید ماسک و لوازم بهداشتی در یزد ادامه داد: با توجه به تعطیلی عزاداری ها و لزوم خدمت رسانی بیشتر به مردم تصمیم بر این شد که در محرم سال جاری و پیرو فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر ورود همه آحاد و استفاده از همه ظرفیت ها، مسجد روضه محمدیه به عنوان پایگاه مردمی تزریق واکسن کرونا خدمت رسانی داشته باشد.

حجت الاسلام صدوقی مدت زمان راه اندازی و آماده سازی این پایگاه مردمی را ۲۴ ساعت اعلام کرد و گفت: زمانی که تصمیم برای راه اندازی و تبدیل این مکان به مرکز واکسیناسیون اتخاذ شد تا زمان بهره برداری با همت تیم ستادی و عوامل اجرایی خانه فرهنگ صدوقی از روز گذشته اقدامات آغاز شد و در روز تاسوعا این مرکز برای خدمت رسانی آماده است.