مهرنوشت-مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد از اجرای چهارمین دوره طرح ملی نذرآب و اعزام تیم پزشکی به استان سیستان و بلوچستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مهرنوشت، محسن حرازی زاده صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تیم ۳۰ نفره از هلال احمر یزد راهی سیستان و بلوچستان می شوند اظهار کرد: در راستای طرح ملی نذر آب چهار؛ تیم درمانی جمعیت هلال احمر استان یزد متشکل از پنج نفر پزشک متخصص و پزشک عمومی و نیرو‌های داوطلب هلال احمر استان و سه نفر از اعضای جوانان هلال احمر یزد بعنوان تیم سحر به استان سیستان و بلوچستان شهرستان دلگان اعزام می‌شوند.

وی با بیان اینکه در این تیم پزشکان متخصص داخلی، عفونی، اطفال، زنان و زایمان، ماما حضور دارند افزود: در این طرح، کاروان سلامت با همکاری پزشکان متخصص و عمومی اقدام به ارائه خدمات درمانی برای ساکنان در شهرستان دلگان و روستاهای تابعه می کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد با بیان اینکه پزشکان اعزامی به ارائه خدمات درمانی و ویزیت رایگان پزشکی می‌پردازند و بیماران نیز دارو رایگان دریافت خواهند کرد، افزود: اجرای این طرح از ۲ لغایت پنج شهریور ۱۴۰۰ خواهد بود.

وی ادامه داد: طرح ملی نذر آب چهار با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی اعلام شده از سوی ستاد ملی کرونا در سه محور حمایت‌های معیشتی، خدمات درمانی (با پیوست ویروس کرونا) و برخورد با تنش‌های آبی به شکل استقرار تانکر، تصفیه آب و لوله کشی برای دسترسی مردم به آب آشامیدنی سالم اجرایی می‌شود.

حرازی زاده عنوان کرد: طرح نذر آب چهار با مشارکت خانه‌های هلال استان به منظور ارائه خدمات بشر دوستانه، با هدف حمایت از زندگی و سلامت جامعه، برای ارائه خدمات بهداشتی، درمانی، حمایتی و آموزشی به منطقه محروم و کم برخوردار است.

وی با بیان اینکه هماهنگی‌هایی با مسئولان استان سیستان و بلوچستان و شهرستان دلگان برای اعزام تیم انجام گرفته است افزود: همچنین در این طرح ۲۷۰ سبد معیشتی، ۱۲ تانکر آب و ۱۵۰ متر لوله و اتصالات، ۵۶۰ بسته بهداشتی، ۲۰۰ کیسه آرد و تعدادی بسته لوازم التحریر و نوشت افزار توسط تیم جمعیت هلال احمر استان یزد توزیع می شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد اظهار کرد: با توجه به بحران آب، طرح ملی نذر آب توسط سازمان جمعیت هلال‌احمر در شهرها و روستاهای جنوب‌شرقی کشور آغاز شده که در اجرای این طرح استفاده از ظرفیت داوطلبان، خیرین، مؤسسات خیریه و عموم مردم مد نظر بوده و انتظار می‌رود مشارکت فعالی در این زمینه محقق شود.