مهرنوشت-مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد از بهره‌برداری ۱۰۰ طرح برق همزمان با هفته دولت در این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مهرنوشت، عبدالحمید عباس شیاری در خصوص جزییات طرح‌های قابل افتتاح هفته دولت سال ۱۴۰۰ در استان یزد، اظهار کرد: طرح‌های حوزه برق استان در سه محور برق توسعه و احداث شبکه در مناطق شهری و روستایی، بهینه‌سازی شبکه‌ها در حوزه روستایی و شهری و تامین روشنایی شهرها و روستاها با اعتباری بالغ بر ۷۰۰ میلیارد و ۷۵۷ میلیون ریال به بهره برداری می‌رسد.

وی با بیان این که بهره‌برداری از طرح های یادشده نقش مهمی در پایداری شبکه و توسعه خدمات رسانی به مشترکین برق دارد، عنوان کرد: با اجرای ۲۲ طرح توسعه و احداث شهری و روستایی افزون بر ۵۵ هزار و ۴۶۱ متر شبکه فشار متوسط و ضعیف و ۹۲۲ دستگاه چراغ پر بازده به تجهیزات شبکه استان یزد افزوده خواهد شد.

مدیر عامل شرکت توزیع استان اعلام کرد: در حوزه روشنایی، ۳۰ طرح با ایجاد ۲۸ هزار و ۱۴۱ متر شبکه فشار ضعیف با هزینه‌ای بالغ بر ۱۰۲ میلیارد و ۷۱۷ میلیون ریال به بهره برداری می‌رسد.

عباس شیاری توسعه روشنایی را از برنامه‌های وزارت نیرو  برشمرد و خاطرنشان کرد: در هفته دولت امسال  تامین روشنایی فاز یک بلوار گنبد عالی ابرکوه، بهبود روشنایی بلوار پرفسور حسابی و دشتی یزد و بلوار امام حسن بهاباد  در برنامه افتتاح قرار دارد.

وی با بیان این که ۷۲ دستگاه پست هوایی به ظرفیت چهار هزار و ۲۶۵ کیلوولت آمپر به تاسیسات موجود افزوده شده است، ابراز کرد: شرکت توزیع نیروی برق در این طرح‌ها براساس رویکرد وزارت نیرو با بهره‌گیری از ترانسفورماتورهای کم تلفات و تجهیزات نوین، ضمن اتوماسیون کردن شبکه ها، کاهش تلفات برق را لحاظ کرده است.

مدیر عامل این شرکت در پایان با بیان این که تعداد مشترکین برق استان یزد از ۷۲۰ هزار مشترک فراتر رفته است، تاکید کرد: استفاده از شیوه های نوین مدیریت شبکه برای استمرار انرژی الکتریکی و افزایش قابلیت اطمینان شبکه ، فرهنگ سازی و اصلاح الگوی مصرف مشترکین، گسترش و توسعه خدمات الکترونیکی از برنامه های استراتژیک این شرکت محسوب می‌شود.