مهرنوشت-سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان یزد گفت: اختتامیه مرحله منطقه‌ای بیست وسومین جشنواره بین المللی قصه گویی در یزد برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مهرنوشت، عالیه قوامی؛ سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان یزد گفت: آیین اختتامیه مرحله منطقه‌ای بیست وسومین جشنواره بین المللی قصه گویی، با حضور مدیرعامل کانون پرورش فکری، همچنین مسئولین استانی و جمعی از قصه گویان برگزارمی شود.

قوامی سرپرست کانون استان یزد، با اشاره به نقش قصه گویی در تقویت مهارت‌های گفتاری، شنیداری، قدرت تخیل، افزایش تعامل اجتماعی و ایجاد شادی و نشاط در کودکان و نوجوانان افزود: در شرایط موجود قصه و قصه گویی ابزاری مناسب برای رفع آسیب‌های روحی و روانی ناشی از کرونا است و کانون پرورش فکری به عنوان دستگاهی تخصصی در حوزه کودک و نوجوان با برگزاری جشنواره بیست و سوم تلاش می‌کند فضایی شاد و پرنشاط ایجاد کند.

قوامی اضافه کرد: برگزاری چنین جشنواره‌هایی نیاز به حمایت مسئولین و مشارکت و همراهی سایر دستگاه ها، شرکت‌ها و بخش‌های صنعتی دارد.

او ضمن قدردانی از شرکت فولاد آلیاژی ایران که حامی این دوره از جشنواره بوده است، اظهار داشت: پیوند صنعت و فرهنگ نیاز فعلی جامعه است و استان یزد با توجه به قابلیت‌ها و ظرفیت‌های بسیار خوبی که در حوزه صنعت دارد می‌تواند در گسترش فعالیت‌های فرهنگی پیشرو و تاثیرگذار باشد.

قوامی با قدردانی از همکاری و مشارکت فعال همکاران استان، میزبانی این مراسم را فرصت با ارزشی برای تعامل، هم افزایی و شور و نشاط کاری دانست وابرازخرسندی کرد از این که پس از قریب دوسال دوری از فعالیت‌های گروهی و حضوری، این برنامه شوروهیجانی و طمع شیرین فعالیت تیمی را به مجموعه بازگردانده است.

سرپرست کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان یزد بیان کرد: آیین اختتامیه بیست و سومین جشنواره بین المللی قصه گویی (مرحله منطقه ای) عصر روز چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۴۰۰ درمحل”عمارت خانه پدری”برگزار می‌شود.