مهرنوشت-در یکی از شرکت های نساجی متروکه در شهرک صنعتی یزد، درگیری چند نفر باعث مصدومیت سه نفر و فوت یک نفر دیگر شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مهرنوشت، اورژانس یزد از درگیری در یکی از شرکت های نساجی شهرک صنعتی یزد و فوت یک کارگر افغان خبر داد که برای امدادرسانی به مصدومان حادثه سه کد آمبولانس اعزام شدند.

بر اساس گزارش اورژانس یزد، مصدومان حادثه به بیمارستان منتقل شدند اما یکی از آن ها به علت شدت جراحات وارده ناشی از اصابت چاقو، در بیمارستان جان خود را از دست داد.

سید حسین طباطبایی؛ کارشناس حوادث سازمان اورژانس یزد گفت: درگیری و حادثه رخ داده در این شرکت نساجی ارتباطی با موضوع کاری و حادثه کار نداشته بلکه موضوع شخصی بوده و جزئیات بیشتر را باید از نیروی انتظامی کسب کنید.

وی با بیان اینکه این درگیری بین اتباع افغان بوده و اطلاعی ندارم که آیا آن ها کارگر شرکت بوده اند یا خیر اظهار داشت: حال عمومی مصدومان دیگر خوب است و در حال دریافت خدمات درمانی در بیمارستان هستند اما علت این درگیری از سوی پلیس در دست بررسی است.

محمدتقی شفیع پور؛ مسئول روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم با بیان اینکه این دستگاه در مواردی که حادثه کاری رخ داده باشد ورود کرده و بازرسی و بررسی صورت می گیرد اظهار داشت: ظاهر ماجرا دعوای شخصی بین چند کارگر بوده که شب گذشته رخ داده است که بررسی و اظهار نظر پیرامون آن به عهده پلیس است.

وی در پاسخ به این سوال که به کارگیری اتباع در کارگاه ها و شرکت های تولیدی منعی دارد یا خیر عنوان کرد: بازرسان برای بررسی این موضوع که آن ها اتباع مجاز و دارای کارت بوده یا غیرمجاز هستند اعزام شده و مشخص شد که حادثه در کارخانه ای متروکه رخ داده و نزاع بین کارگران کارخانه نبوده است.

شفیع پور با بیان اینکه این کارخانه چندسالی است که تعطیل است و کارگری برای تولید ندارد افزود: چنانچه واحد تولیدی از نیروی کار غیرمجاز استفاده کند کارفرما بر اساس قانون و مقررات مورد برخورد قرار می گیرد.

فرمانده نیروی انتظامی هم پیرامون این موضوع اظهار داشت: با بررسی های اولیه پلیس مشخص شد در درگیری که بین چند نفر از اتباع بیگانه رخ داده به علت موضوع مالی منجر به جراحت یک نفر شده و مجرمان بلافاصله بعد از نزاع از محل متواری شده اند.

سردار عباسعلی بهدانی فرد افزود: سرنخ هایی از متهمان این پرونده کشف شده که با هماهنگی بازپرس ویژه قتل، شناسایی و دستگیری آنها در دستور کار قرار دارد.