مهرنوشت- استاندار یزد به ضرورت نصب تمثال و المان شهدا در شهرها پرداخت و گفت: در این راستا باید از نظرات گروه های معماری و شهرسازی و افرادی که دارای نگاه زیبایی شناسی هستند، برای طراحی المان ها و تمثال مظاهر دینی، ارزشی و انقلابی استفاده شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مهرنوشت؛ مهران فاطمی در نشست شورای استانی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت که در محل سالن کوثر استانداری برگزار شد، ضمن قدردانی از تلاش های دلسوزانه و مجاهدانه مجموعه بنیاد شهید و امور ایثارگران استان به جهت خدمت به خانواده شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، گفت: استان یزد از تمام ظرفیت های خود برای رسیدگی به امور و مطالبات خانواده شهدا و ایثارگران استفاده کرده که این امر بسیار ارزشمند و از نقاط قوت استان بوده، با این حال کارهای انجام نشده زیادی  وجود دارد که باید پیگیری شود.

وی با بیان اینکه تمام اقدامات و فعالیت های حوزه های عمرانی و اقتصادی باید دارای زیربنای فرهنگی، اعتقادی، ارزشی، هویتی و اسلامی باشند، اظهارداشت: همه اقدامات و فعالیت ها باید در راستای کمال ما و پیش زمینه ی هدف والا و بزرگی باشد که برای آن خلق شدیم و لذا خانواده های شهدا، اقشاری هستند که در پیچ و خم زندگی روزمره ارزش ها و معارف دینی را زنده نگه می دارند.

دکتر فاطمی همچنین به ضرورت نصب تمثال و المان شهدا در شهرها پرداخت و اظهارداشت: در این راستا باید از نظرات گروه های معماری و شهرسازی و افرادی که دارای نگاه زیبایی شناسی هستند، برای طراحی المان ها و تمثال مظاهر دینی، ارزشی و انقلابی استفاده شود.

استاندار یزد در ادامه از برگزاری جلسه شورای استانی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت به صورت هر دوماه یکبار، خبرداد و گفت: در ابتدای هر جلسه باید میزان پیشرفت و اجرای مصوبات جلسات قبل بررسی و مانع یا موانع احتمالی پیش روی اجرای مصوبات بیان و برای آن تصمیم گیری شود.

وی در پایان بر توسعه ی قطعه ایثارگران و احداث قطعه ویژه رزمندگان و پیگیری آن توسط سازمان آرامستان ها و شهرداری ها و نیز واگذاری حفظ و نگهداری گلزار شهدا به شهرداری ها، تاکید کرد.