مهرنوشت-دبیر جشنواره مردمی فیلم عمار استان یزد گفت: در این دوره اثر برگزیده جشنواره را مردم انتخاب می کنند و حتی نوع جایزه نیز با نظر مردم مشخص می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مهرنوشت، محسن حدادزاده؛ دبیر جشنواره مردمی عمار استان یزد با بیان اینکه دستیابی به عدالت رسانه ای و احیای هویت های فراموش شده ملی مردمی انقلاب اسلامی ایران از اهداف جشنواره مردمی عمار است، گفت: همه مردم ایران باید به یک اندازه از امکانات رسانه‌ای به خصوص سینما برخوردار باشند و حرف همه مردم حتی از دور افتاده ترین روستاها نیز باید در رسانه ها منعکس شود.

حدادزاده پیرامون فراخوان های این دوره از جشنواره عمار افزود: جشنواره مردمی فیلم عمار در شهر یزد با هدف ایجاد عدالت رسانه ای و ترسیم دورنمای هویت دارالعباده از نگاه مردم یزد برگزار می گردد.

وی با بیان اینکه علاوه بر فراخوان انتخاب جایزه مردمی دارالعباده، به جذاب ترین و بکرترین سوژه های ارسال شده به فراخوان نیز جایزه تعلق می گیرد ادامه داد: در همین راستا و در جهت مشارکت مردم در این رویداد فرهنگی و هویتی ما فراخوان سوژه یابی عمار را منتشر کرده ایم که بر اساس آن از مردم می خواهیم تا سوژه هایی را که در اطراف خود می بینند و دارای جذابیت، تازگی و بکر بودن می باشند را برای ما ارسال کنند.

دبیر جشنواره مردمی فیلم عمار استان یزد با بیان اینکه اساس جشنواره عمار و جوایز آن به نظر مردم بستگی دارد گفت: به سه سوژه برگزیده با نظر هیئت داوران جایزه ویژه بهترین پژوهش تعلق می گیرد که این جایزه می تواند یکی از نمادهای مرتبط با هویت، فرهنگ و انقلاب یزد باشد؛ به طور مثال اثر یا یادگاری که از یک شهید دفاع مقدس به جا مانده.

وی اذعان کرد: بعد از انتخاب نوع جایزه توسط مردم، این جایزه به اثری تعلق می گیرد که بیشترین آراء مردمی را در نظرسنجی ها کسب کند.

دبیر جشنواره مردمی عمار استان یزد در مورد نحوه اطلاع رسانی جشنواره و فراخوان ها گفت: مردم دارالعباده یزد می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر از اخبار جشنواره و فرخوان ها به صفحه رسمی حسینیه هنر یزد به نشانی yazde_ghahraman@ مراجعه کنند.