مهرنوشت-رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان یزد از صدور اولین گواهی تحقیق و توسعه توسط این تشکل صنعتی و معدنی در پی امضای تفاهم نامه واگذاری صدور، تمدید، اصلاح و ابطال گواهی تحقیق و توسعه واحدهای تولیدی، تجاری و خدماتی یزد فی مابین سازمان صنعت، معدن و تجارت و خانه صمت استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مهرنوشت، سیدعلی اکبر کلانتر با اشاره به امضای تفاهم نامه واگذاری صدور، تمدید، اصلاح و ابطال گواهی تحقیق و توسعه واحدهای تولیدی، تجاری و خدماتی استان یزد فی مابین سازمان صنعت، معدن و تجارت و خانه صمت استان یزد، اظهار داشت: به دنبال امضای این تفاهم نامه در شهریورماه گذشته، خانه صنعت، معدن و تجارت استان متعهد شد تا زیرساخت های مناسب برای صدور گواهی تحقیق و توسعه را مطابق با دستورالعمل‌ها و مقررات مربوطه و خدمات مورد نیاز شامل بازدید، تکمیل پرونده و سایر فعالیت ها مطابق دستورالعمل‌ها و مقررات مربوطه تامین و ارائه نماید. و اقدامات مناسب برای ترویج و ارتقای سطح تحقیق و توسعه در واحدهای صنعتی، تجاری و خدماتی طراحی و اجرایی کند.

وی افزود: با تلاش شبانه روزی، طی شدن روند اداری این مهم، اخذ مجوزهای لازم و آماده سازی تفاهم نامه جهت واگذاری صدور گواهی و پروانه تحقیق و توسعه از طرف سازمان صمت به انجمن تحقیق و توسعه این تشکل صنعتی و معدنی، اولین گواهی تحقیق و توسعه در دی ماه سال جاری صادر شد و روند صدور این مهم برای سایر واحدهای متقاضی نیز در دستورکار می باشد.

به گزارش مهرنوشت و به نقل از روابط عمومی خانه صمت یزد، کلانتر در پایان ابراز امیدواری کرد که با حمایت دستگاه های مربوطه و مراجعه بهنگام واحدهای صنعتی و معدنی استان، شرایط صدور این گواهی و اجرای سایر مفاد این تفاهم نامه در خانه صمت استان تسریع یابد.