مهرنوشت-دبیر اولین جشنواره ملی مجریان، گویندگان و سخنوران از آغاز به کار اولین جشنواره ملی مجریان، گویندگان و سخنوران با عنوان "سر سخن" در یزد خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مهرنوشت، عباس گلرسان با اشاره به حضور داوران ملی در این جشنواره اظهار داشت: داوران از امروز به مدت ۴ روز کار داوری آثار را در سه بخش تلویزیونی، رادیویی و صحنه آغاز خواهند کرد که مراسم اختتامیه شب هشتم برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به استقبال پرشور علاقمندان به شرکت در این جشنواره عنوان کرد: در زمان فراخوان جشنواره ۴۰۰ اثر به دبیرخانه ارسال شد که پس از داوری های اولیه ۷۰ اثر در سه بخش جشنواره به بخش داوری راه یافتند.

دبیر اولین جشنواره ملی مجریان، گویندگان و سخنوران پیرامون تاثیر برگزاری چنین جشنواره هایی در شناسایی استعدادهای حوزه گویندگی اذعان داشت: مجری و سخنران در حقیقت یک آفریننده است و بر همین اساس توجه به صاحب آفرینش یک اصل ضروری است.

وی برگزاری این جشنواره را بهترین فضا و مکان برای دیده شدن مستعدین همچنین محک زدن خود افراد برشمرد و تصریح کرد: برگزاری چنین جشنواره هایی در توانمندسازی مجریان و سخنوران بسیار موثر بوده و می تواند آینده این حرفه را تضمین کند.