مهرنوشت-معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه ای یزد از صرفه جویی 1000 میلیون ریالی با اجرای طرح ابتکاری برای احداث حوضچه در مسیر خط انتقال آب به یزد خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مهرنوشت، علی ارمی با اشاره به طراحی، جانمایی و نصب شیر تخلیه هوا به همراه احداث حوضچه مربوطه به منظور بهبود و استمرار فرایند بهره برداری خط انتقال آب یزد گفت: در این طرح ابتکاری برای احداث حوضچه از قطعه لوله ضایعاتی به جای احداث حوضچه آجری یا بتنی استفاده گردید که حدود ۱۰۰۰ میلیون ریال درهزینه ها صرفه جویی شده است.

وی افزود: این اقدامات با استفاده از نیروهای فنی واحد طرح و توسعه انجام گردید و ضمن مطالعه و بررسی های فنی نسبت به نصب شیر تخلیه هوا و احداث حوضچه در کیلومتر ۷۲ خط لوله آب حدفاصل بین مخزن مرور و خلیل آباد اقدام شد.

این مقام مسئول اظهار داشت: در شرایط تغییر دبی و وضعیت ایستگاههای پمپاژ خط انتقال، زمان لازم جهت پایدار شدن جریان آب بین مخزن خلیل آباد و مرور زیاد بوده و باعث بروز مشکلاتی در استمرار بهره برداری می گردید، به منظور بررسی موضوع و اقدام اصلاحی با عملیات نقشه برداری، پروفیل لوله در محدوده کیلومتر ۶۳ تا ۷۴ تهیه و با پیمایش مسیر و مقایسه پروفیل لوله با شیب زمین سه نقطه در محدوده مذکور جهت نصب شیر تخلیه هوا تعیین گردید.

ارمی ادامه داد: با عملیات حفاری و بررسی دقیق تر، نقاط تعیین شده اولویت بندی و نقطه کیلومتر ۷۳ جهت اجرا در تعمیرات ضروری سال جاری انتخاب گردید.

به گفته ارمی در راستای انجام فوق که در طول ۲۲ سال بهره برداری از تاسیسات خط اول انتقال آب یزد برای اولین مرتبه صورت گرفته است فرایندهای انجام کارشامل: بررسی اولیه فنی مسیر،نقشه برداری، تحلیل فنی، پیمایش مسیر و انتخاب بهترین و ضروری ترین نقطه  نصب شیر تخلیه هوا تعمیر شد.