مهرنوشت-آموزش آنلاین قرآن کریم به عنوان یک شغل در ردیف مشاغل خانگی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مهرنوشت به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد؛ محمدرضا فلاحتی سرپرست این اداره کل با حجت‌الاسلام حمیدرضا مطهریان مدیرعامل اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت استان یزد، دیدار و گفتگو کرد.

وی در این نشست با اشاره به اضافه شدن رشته های قرآنی جهت اخذ مجوز مشاغل خانگی گفت: موسسات و تشکل های قرآن و عترت با ساختار ۳۱ اتحادیه استانی و ۳ هزار موسسه قرآنی امکان ظرفیت سنجی و ایجاد شبکه سازی را دارا هستند.

سرپرست تعاون کار و رفاه اجتماعی استان با بیان اینکه شغل آموزش آنلاین قرآن کریم به رشته های مصوب مشاغل خانگی اضافه شده است افزود: رشته های محقق و پژوهشگر(قرانی، هنری و …)، تصحیحگر متون (قرانی و متون کهن)، کاتب قران، مربی قران (ویژه کودکان)، معلم و مدرس قران و قاری قران به رشته های زیر مجموعه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه شده است.

وی با تاکید بر اینکه این اداره کل آمادگی خود را جهت هرگونه همکاری با این موسسات اعلام می نماید خاطرنشان کرد: مربیان و افرادی که در مجموعه های قرآنی فعالیت دارند می توانند پس از اخذ مجوز مشاغل خانگی در سامانه ای به همین نام ثبت نام کرده و از تسهیلات کم بهره جهت توسعه فعالیت خود بهره ببرند.