مهرنوشت-معاون گردشگری میراث فرهنگی یزد گفت: با توجه به استقبال میهمانان نوروزی، برای خانه‌های مسافر مجوز موقت صادر شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مهرنوشت، هما خورشیدی اظهار داشت: با توجه به امکان اقامت در خانه‌های مسافر به ‌عنوان یکی از ظرفیت‌هایی که در ایام نوروز مورد استقبال مسافران و میهمانان نوروزی قرار می‌گیرد، برای خانه‌های مسافر در یزد مجوز موقت صادر می‌شود.

وی افزود: اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با همکاری جامعه هتلداران استان طی چند سال گذشته مبادرت به ساماندهی و ارائه مجوز بهره‌برداری به این‌گونه واحد‌ها نموده و مسافرین می‌توانند از واحد‌هایی که نسبت به اخذ مجوز اقدام کرده‌اند و دارای پروانه بهره‌برداری هستند، استفاده کنند.

خورشیدی ادامه داد: از ۲۵ اسفندماه سال جاری لغایت ۲۵ فروردین‌ماه ۱۴۰۱، مجوز یک‌ماهه برای خانه‌های مسافر موقت باهدف افزایش ظرفیت اسکان در ایام نوروز صادر می‌شود.

وی با اشاره به تمدید مجوز واحد‌های مجاز، افزود: هم‌اکنون در استان ۱۴۰ واحد خانه مسافر ثابت فعال هستند و مسافران و هم‌وطنان عزیزی که به این استان سفر می‌کنند باید برای استفاده از امکانات اقامت در خانه‌های مسافر، صرفاً به واحد‌های دارای مجوز مراجعه کنند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان یزد بابیان اینکه بسیاری از خانه‌ها بدون اخذ مجوز و هماهنگی لازم، به‌طور غیرقانونی نسبت به اسکان مسافران اقدام می‌کنند که این امر مخاطراتی را برای میهمانان و مالکین در پی خواهد داشت، عنوان کرد: اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی استان بر اساس ضوابط نسبت به اعطای مجوز موقت اقدام کرده و در صورت مشاهده هرگونه تخلف در این خصوص و اسکان مسافران بدون مجوز، از طریق اداره نظارت بر اماکن عمومی و مراجع قضایی با این‌گونه افراد و واحد‌ها برخورد خواهد کرد.