مهرنوشت-معاون سازمان زندان‌های کشور اجرای طرح طبقه بندی زندانیان از جمله اقدامات حائز اهمیت در کشور دانست و گفت: فرهنگ ایجاد اشتغال برای زندانیان از جمله راهکارهای کاهش جمیت زندان های کشور و توسعه اجتماعی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مهرنوشت، محمود ضیایی فرد با حضور در آئین تکریم و معارفه مدیرکل جدید سازمان زندانهای یزد، بی‌حاشیه‌ترین پرسنل سازمان زندانهای کشور را از این استان دانست و اظهار داشت: قناعت و صبوری یکی از مهمترین ویژگی یزدیهاست که در فعالیت کاری هم خود را نشان داده است.

وی با اشاره به اهمیت وجود کاستی‌های مختلف سازمان زندانها در کل کشور، افزود:‌ امیدواریم با همکاری و همراهی مستمر دولتمردان که خوشبختانه سابقه فعالیت در سازمان زندانها را هم دارند برخی از مشکلات و دغدغه‌های این نهاد برطرف شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان زندانهای کشور در ادامه کاهش جمعیت کیفری زندان‌های را یکی از اولویت‌های جدی این سازمان دانست و گفت: با تمام توان به دنبال ایجاد زیرساخت‌های مناسب برای اجرای طرح طبقه بندی زندانیان در زندان‌های کشور هستیم.

ضیایی‌فرد با بیان این‌که ما باید برای هر زندانی متناسب با شخصیت و شرایط سنی،‌ تحصیلات و جرمش برنامه‌ای مدون و کارشناسی تدوین کنیم، تصریح کرد:‌ انجام این مهم قطعاً اصلاح پذیری فرآیند اجرایی سازمان زندان‌های کشور را بیش از پیش افزایش می‌دهد.

وی اجرای طرح طبقه بندی زندانیان را از جمله موثرترین راهکاری کاهش آسیب‌های اجتماعی در داخل و خارج زندان دانست و بیان کرد: این مهم باید در اولویت اجرایی دست اندرکاران امر قرار گیرد.

معاون سازمان زندانهای کشور در پایان فرهنگ‌سازی برای ایجاد اشتغال زندانیان را حائز اهمیت دانست و تأکید کرد: خوشبختانه استان یزد در امر موفق بوده و باید در همین مسیر با قوت و شدت بیشتری فعالیت خود را ادامه دهند.

به گزارش مهرنوشت، در این مراسم با قدردانی از حسین سبزواری به جای وی رضا مقبلی قرائی به عنوان مدیرکل جدید زندان‌های استان یزد معرفی شد.