مهرنوشت-مدیر نمایندگی ستاد دیه استان یزد از آزادی ۲۴ محکوم مالی جرائم غیر عمد از زندان‌های استان یزد از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مهرنوشت، مسعود عظیمی اظهار داشت: به همت ستاد دیه استان یزد و با مشارکت خیران و نیکوکاران استان از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۴محکوم مالی جرائم غیرعمد از زندان‌های استان آزاد شدند و به آغوش خانواده بازگشتند.

وی افزود: بدهی این مددجویان ۱۸۱ میلیارد و ۶۵۹ میلیون ریال بود که ۱۶۶ میلیارد و ۱۸۳ میلیون ریال توسط اعضای کمیته صلح و سازش ستاد دیه استان از شکات گذشت رضایت مندانه اخذ شده و بقیه این مبلغ از منابع این ستاد شامل کمک های خیرین و نیکوکاران نوعدوست و تسهیلات بانک های عامل به میزان ۱۵ میلیارد و ۴۷۶ میلیون ریال به حساب سپرده دادگستری واریز و زمینه آزادی این ۲۴ نفر و بازگشت آنها به آغوش گرم خانواده فراهم شد.

عظیمی بیان کرد: از این تعداد زندانی آزاد شده، ۱۶ مددجو محکوم مالی، چهار مددجو محکوم نفقه و چهار مددجو محکوم پرداخت مهریه بودند.

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان یزد ضمن تقدیر از زحمات کارکنان و اعضای کمیته صلح و سازش این ستاد گفت: از این تعداد آزادی، سه مددجو با انجام مشاوره و اصلاح ذات البین توسط مددکاران این ستاد و ۲۱ مددجو با پرداخت از منابع، شامل کمک های خیرین و نیکوکاران نوع دوست و تسهیلات بانک های عامل از زندان آزاد شدند که دو مددجو زن و ۲۲ مددجو مرد بودند.

عظیمی ادامه داد: ستاد دیه یک موسسه خیریه غیر تجاری و غیر انتفاعی است که تنها در زمینه آزادی زندانیان جرائم غیر عمد مالی فعالیت می کند و نیکوکاران و خیرین می توانند کمک های خود را برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد به حساب های ستاد دیه استان یزد به شماره کارت مجازی ۳۲۳۱-۰۰۰۰-۶۰۷۰-۶۲۷۷ و شماره حساب ۰۱۰۸۸۸۸۸۸۸۰۰۲ بانک ملی، ۶۶۶۶۶۶ پست بانک و یا با شماره گیری کد دستوری #۱۱۳۳*۶۶۵۵* کمک های خود را به حساب ستاد دیه استان یزد واریز نمایند .

وی یادآور شد: شماره تلفن ۳۶۲۹۸۲۰۰ روابط عمومی ستاد دیه استان یزد پاسخگوی سئوالات عموم خیران و مردم نیکوکار پیش‌بینی شده است.