شهداب یزد در لیگ برتر والیبال ساحلی ایران مغلوب تیم والیبال ساحلی هورسان رامسر شد و بر سکوینایب قهرمانی ایستاد.


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مهرنوشت؛ در رقابتی سخت و نفس گیر، شهداب یزد را در آخرین لحظات و با اختلاف تنها یک امتیاز شکست دهد و مقام قهرمانی دومین دوره از لیگ برتر والیبال ساحلی ایران را کسب کند. شهداب یزد نیز بر سکوی نائب قهرمانی مسابقات ایستاد.
دومین دوره از مسابقات والیبال ساحلی قهرمانی باشگاه‌های برتر مردان ایران جام «سردار دل‌ها» که از روز یکشنبه ۱۹ دی‌ماه سال ۱۴۰۰ در بندرعباس آغاز شده بود، در تیرماه سال جاری هفته پایانی مرحله‌های مقدماتی، نیمه نهایی، نهایی و رده‌بندی به میزبانی شهر میراث جهانی یزد و باشگاه فرهنگی ورزشی شهداب به پایان رسید.
در دیدار نهایی این دوره از مسابقات که با حضور محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال و وحید مرادی مشاور عالی این فدراسیون برگزار شد، تیم‌ هورسان رامسر (میرزاعلی – آقاجانی) به مصاف شهداب یزد (سالمی – وکیلی) رفت و در دیدار نزدیک و جذاب دو بر یک به پیروزی رسید و به مقام قهرمانی دست یافت.
تیم شهداب یزد که در ست نخست مسابقه ۲۱ بر ۱۶ به پیروزی رسیده بود، در ست‌های دوم و سوم با امتیازهای ۲۱ بر ۱۷ و ۱۵ بر ۱۳ نتیجه را به حریف واگذار کرد تا به مقام نایب قهرمانی لیگ برتر ساحلی دست یابد.
در دیدار رده‌بندی نیز تیم‌های موج سواران ساحل نوشهر (عباس پورعسگری – سینا شوکتی) و سنگ آهن بافق (مهدی محفوظی – مجتبی آرو) با هم مسابقه دادند و نماینده نوشهر دو بر یک حریف را شکست داد و به مقام سومی دست یافت.
نماینده بافق در ست دوم این مسابقه ۲۲ بر ۲۰ به پیروزی رسید اما تلاش این تیم در ست‌های اول و دوم منجر به پیروزی نشد و با امتیازهای ۲۱ بر ۱۰ و ۱۵ بر ۹ مغلوب حریف شد تا به عنوان چهارمی لیگ برتر ساحلی اکتفا کند. فدراسیون والیبال برای دومین دوره لیگ برتر والیبال ساحلی، جایزه ۱۵۰ میلیون تومانی در نظر گرفته است که تیم اول مسابقات مبلغ ۶۰ میلیون، تیم دوم مبلغ ۴۰ میلیون، تیم سوم مبلغ ۳۰ و تیم چهارم مبلغ ۲۰ میلیون تومان دریافت خواهند کرد.
باشگاه شهداب یزد که عملکرد فوق العاده‌اى در میزبانی هفته دهم مرحله مقدماتی لیگ برتر ساحلی و مرحله نهایی این رقابت‌ها داشت، سال ۱۴۰۰ در لیگ برتر والیبال مردان موفق به کسب مقام قهرمانی شد و در قهرمانی باشگاه‌های آسیا نیز در رتبه سوم قرار گرفت.
تیم والیبال ساحلی این باشگاه نیز در نخستین دوره لیگ برتر ساحلی در جایگاه چهارم قرار گرفت و امسال با کسب مقام نایب قهرمانی عملکرد درخشان و رو به رشدی از خود نشان داد.