مهرنوشت-رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر یزد گفت: آموزش‌های شهروندی در خصوص نحوه تفکیک پسماند، آتش نشانی، سیما منظر و حمل و نقل به مباحث آموزشی مدرسه ترافیک یزد افزوده می‌شود.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مهرنوشت، فاطمه زارع گفت: مدرسه ترافیک درخصوص آموزش شهروندی در یزد سالیان سال است که مورد استفاده شهروندان به خصوص دانش آموزان قرار گرفته است و در کمیسیون خدمات مقرر شد در کنار مدرسه ترافیک و آموزش علائم راهنمایی و رانندگی، بحث پسماند، سیما و منظر شهری، آتش نشانی و حمل نقل با توجه به اهمیت آن ها، آموزش داده شود.

وی افزود: تفکیک پسماند و زباله از مبدأ، آموزش‌های آتش نشانی و اطفای حریق همچنین آموزش‌های زیباسازی شهر و پاکیزه نگه داشتن آن، از کودکی می‌تواند بسیار تأثیر گذار‌تر باشد چراکه انسان‌ها از کودکی بهتر می‌توانند الگو‌ها را بپذیرند.

زارع ادامه داد: در همین راستا مقرر شد طرح شهرک آموزش شهروندی تهیه و در کمیسیون بررسی شود تا در اسرع وقت اجرا و مورد استفاده شهروندان قرار گیرد.

رئیس کمیسیون خدمات در پایان خاطرنشان کرد: برای داشتن یک شهر پویا و توسعه یافته نیازمند شهروندانی آگاه به مسائل شهری هستیم، این شهروندان برای آموختن شیوه‌ها و راه‌های مشارکت باید از دوران کودکی آمادگی لازم را به دست آورند، در این بین شهرداری‌ها می‌توانند در تربیت این شهروندان نقش موثری ایفا کنند.