مهرنوشت-مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی یزد گفت: هیچگونه کمبودی در ‏زمینه ‏عرضه و توزیع گاز مایع برای مصرف کنندگان واقعی در استان وجود ندارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مهرنوشت، عبدالرضا انتظاری میانگین ماهانه توزیع گاز مایع را در استان یزد ۹۰۰ تن اعلام کرد و افزود: آن دسته از ‏مصرف‌کنندگانی که دسترسی به شبکه گاز ندارند، مشمول دریافت گاز مایع یارانه‌ای هستند.

وی اضافه کرد: شهروندان برای دریافت گاز مایع به قیمت یارانه‌ای ‏باید در سامانه “سدف” ثبت نام کنند تا این فرآورده نفتی به نرخ یارانه در اختیار آنها قرار گیرد، البته طبق مصوبه مجلس کپسول گاز مایع برای متقاضیان تجاری و صنایع به قیمت یارانه‌ای نیست و این افراد باید با نرخ غیریارانه‌ای اقدام به خرید گاز مایع کنند.

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی یزد یادآور شد: اکنون ‏گاز مایع مورد نیاز شهروندان استان یزد از طریق هشت مرکز تاسیسات و ۱۲۰ عامل توزیع می شود.

انتظاری، هزینه یک کپسول ۱۱ کیلویی گاز مایع یارانه‌ای را ۲۷۹ هزار ریال اعلام کرد و گفت: شناسایی مصرف کنندگان واقعی، جلوگیری از عرضه خارج از شبکه و ‏فروش ‏گازمایع با قیمت مصوب از مزایای اجرای طرح توزیع الکترونیک گاز مایع است.

در بند ب، تبصره ۱۴ قانون بودجه ۱۴۰۲ وزارت نفت از طریق شرکت های تابعه موظف شد نسبت به توزیع گاز مایع و نفت سفید به مصرف کنندگانی که به شبکه سراسری گاز طبیعی دسترسی ندارند و یا در مقاطعی از سال با تشخیص وزارت نفت امکان تحویل گاز طبیعی به آنها وجود ندارد و مجبور به استفاده از سوخت مایع هستند، از طریق سامانه درخواست فرآورده های نفتی (سدف) یا کارت الکترونیک اقدام کند.