مهرنوشت-رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اشکذر گفت: در مدت ۹ ماهه سال جاری تعداد ۲۲۶ مورد پایش شبانه روزی از صنایع مستقر در شهرستان صورت گرفت که منجر به صدور ۱۱۵ مورد اخطار زیست محیطی شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مهرنوشت، مرتضی عزیزی اظهار داشت: در راستای نظارت و پایش زیست محیطی، تیم پایش اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اشکذر ۱۱۵ مورد اخطار زیست محیطی برای واحد‌های آلاینده صادر و تعداد ۳۸ واحد صنعتی در لیست صنایع آلاینده قرار گرفتند.

وی افزود: از این تعداد ۷ واحد صنعتی بدلیل رعایت نکردن الزامات و توجه به اخطار‌های زیست محیطی به دادگاه معرفی شدند و پرونده آن‌ها از طریق مراجع قضایی در حال پیگیری می‌باشد و تعداد ۱۱ واحد متخلف و غیر مجاز و آلاینده فاقد مجوز که به صورت غیر مجاز در حال فعالیت و تولید آلودگی بودند شناسایی و با اخطار و پیگیری مستمر این اداره تعطیل و کاملا از منطقه جمع آوری شدند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اشکذر خاطر نشان ساخت: به دلیل وجود پتانسیل‌های ویژه سرمایه گذاری در شهرستان، تعداد ۲۷۲ مورد استعلام صنعتی از این اداره صورت گرفته که نظر به شرایط خاص زیست محیطی شهرستان الویت استقرار با صنایع پاک و هایتک بوده است.